Etiket Çeşitleri

Rulo Etiketler günümüzde artık irili ufaklı hemen hemen her sektörde kullanımı ihtiyaç haline gelen etiketler temelde tabaka ve rulo olarak üretimi oldukça yaygındır. Yapışkanlı ve yapışkansız etiketlik kağıtlardan bir kukaya rulo şeklinde sarılan bobin halindeki etiketlerdir. Rulo Etiketler Plastik Bazlı ve Kağıt Bazlı olmak üzere çok çeşit üretimi mevcuttur.

Kuşe Etiket

Kuşe etiket, kağıt bazlı etiket. Kendiliğinden parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

Kuşe Rulo Etiket

Mat kuşe ve parlak kuşe olarak seçenekleri mevcuttur. Kağıt bazlı olduğundan yırtılabilir özellik taşımaktadır . Suya ve neme karşı dayanıklılık göstermezler.

Ürün Etiketi olarak Baskılı ve Baskısız etiket üretimimiz mevcuttur.

Kuşe etiketlerde barkod yazıcılarda baskı almak için ribon kullanımına ihtiyaç duyulur.

Daha Fazla

haziretiketler.com görsel
PP Opak Etiket

Hammaddesi plâstik yapıya sahip olan etiket oldukça dayanıklıdır ve çok tercih edilmektedir.

Rulo PP Opak Etiket

PP opak etiket kâğıt üzerine bir tür sağlığa zararlı olmayan plastik olan polipropilen kaplanarak üretilebilen ve ihtiyaca göre değişen farklı yapıştırıcı türleri ile pp etikete yerleştirilen bir etiket türüdür. Piyasada bazen “plastik etiket” olarak adlandırılsa da bu hatalı bir tanımdır.

PP Opak Etiket çeşitleri, kimya sektörlerinde bununla beraber kozmetik ürünlerin üzerinde kullanımı çok fazla olan plastik bazlı etiket türüdür. Bu etiketler ürünlere ait bilgileri vermekle görevlidirler.

Daha Fazla

pp-opak-etiket
Eko Termal Etiket

Eko Termal etiketler; kağıt bazlı ve yüzeylerinde koruyucu tabaka bulundurmayan etiketlerdir.

Rulo Eko Termal Etiket

Eko Termal etiketler; kağıt bazlı ve yüzeylerinde koruyucu tabaka bulundurmayan etiketlerdir. Kâğıt üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Eko termal etiketleri yazdırmak için barkod yazıcıların baş bölgesindeki ısı ile termal sıvılaşma özelliği gösterirler, bu şekilde Eko termal etiketin üzerine baskı alınır.

Eko termal etiket; genellikle manavlarda, hastanelerde, eczanelerde, kuruyemişlerde barkod yazıcı etiketi ya da fiyat değiştirme etiketi olarak kullanımı yaygındır. Termal etiketleri nemli ve sıcak ortamlarda kullanmak önerilmez.

Daha Fazla

 
eko-termal-rulo-etiket
Lamine Termal Etiket

Lamine termal etiketler ismini aldığı termal etiketlerin özelliklerini gösterirler.

Rulo Lamine Termal Etiket

Diğer bir adı da top termal etiket olanrak bilinen lamine termal etiket, ribon kullanımına ihtiyaç duyulmaksızın barkod yazıcılarda direkt termal baskı yöntemi ile kolayca baskı alınmaktadır.

Lamine termal etiket; kağıdın üzerine termal kaplanmış, termal üzeride koruyucu kaplanmış bir etikettir. Lamine termal etiket eko termal etikete oranla daha kalıcı ve daha uzun ömürlü bir üründür.

Kargo firmaları ve hastanelerde tercih edilen bir etiket cinsidir. Mobil kullanım alanlarındaki ribonsuz termal barkod yazıcıların tercih edilmesi nedeniyle mobil kullanımdaki oranı yüksektir.

Daha Fazla

lamine-termal-rulo-etiket
Vellum Etiket

Kalemle yazmaya ve mürekkepli yazıcılarda yazmaya uygundur.

Rulo Vellum Etiket

Vellum Etiket 1. hamur etiketlik kağıttan üretilmektedir. Kalemle yazmaya uygundur. Mürekkepli yazıcılarda yazmaya uygundur.

Vellum Etiketin kuşe etiketten farkı kuşe etiketin yüzeyi pürüzsüz iken Vellum etiketin üst yüzeyinin gözle görülmeyen çukurluklara sahip olmasındandır. Yüzeyinde bulunan bu çukurluklar sebebiyle etiketin zemin kısmı pütürlü bir yapıya sahiptir ve kuşe etikete göre daha bir mat yapıya sahiptir.

Piyasada çok sayıda etiket ürünleri bulunmaktadır. Gıda sektörü her geçen gün ihtiyaç halinde artmaktadır. Bu sektörde yüzlerce çeşit gıda malzemesi bulunmaktadır. Tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan bu gıda maddeleri farklı içerik ve özelliğe sahiptirler.

Daha Fazla

rulo-vellum-etiket
haziretiketler.com görseller
Etiket alımlarında dikkat edilmesi gereken şeyler nedir?

Etiket satın alımlarında en dikkatli olunması gereken husus etiketin 1. Kalite olmasıdır. Daha sonra yapıştırılacak yüzey, bulunacağı ortama göre doğru etiket çeşidinin tercih edilmesidir. Daha detaylı bilgi için konusunda uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Termal etiketlerin depo ömrü nedir?

Termal etiketler yüksek ısı ve ışığın olmadığı normal oda koşullarında saklanmalıdır Termal Etiketler 1 sene den daha az sürede tüketilecek şekilde sipariş verilmelidir. Kısa süre de tüketilen ürünler için Eko Termal, tüketimi 1 yılı bulan ürünler için Lamine Termal tercih edilmelidir.

Hangi etiketler ribon ile yazdırılır?

Termal özelliği olan etiketler dışındaki bütün etiketler ribon baskı yöntemi ile yazdırılabilir. Burada önemli olan hangi etiket çeşidinde hangi ribonu kullanacağınızı doğru şekilde belirlemeniz olacaktır. Bu konuda Etik Basımın Uzman ekibini arayarak yardım alabilirsiniz.

Hangi etiketler dış mekanda kullanılır?

Dış mekanda genel olarak plastik malzemeden üretilen etiketler kullanılır. Etiketin yapışkan türü yapıştırılacak yüzeye göre doğru bir şekilde seçilmelidir.

Yapışkan türüne göre etiket çeşitleri nedir?

Yapışkan türüne göre etiket çeşitleri 5’e ayrılır. Akrilik tutkallı Etiket, Hotmelt tutkallı etiket, Nonperm tutkallı Etiket, Tyre Tutkallı Etiket, Deepfreeze Tutkallı Etiket.