Kuşe Etiket

Kuşe etiket, kağıt bazlı bir etiket türüdür. Kendiliğinden parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Mat kuşe ve parlak kuşe olarak seçenekleri mevcuttur. Kağıt bazlı olduğundan yırtılabilir özellik taşımaktadır. Suya ve neme karşı dayanıklılık göstermezler. Ürün Etiketi olarak Baskılı ve Baskısız etiket üretimimiz mevcuttur.

Kuşe etiketlerde barkod yazıcılarda baskı almak için ribon kullanımına ihtiyaç duyulur.

PP Opak Etiket

PP opak etiket kâğıt üzerine bir tür sağlığa zararlı olmayan plastik olan polipropilen kaplanarak üretilebilen ve ihtiyaca göre değişen farklı yapıştırıcı türleri ile pp etikete yerleştirilen bir etiket türüdür. PP Opak Etiket çeşitleri, kimya sektörlerinde bununla beraber kozmetik ürünlerin üzerinde kullanımı çok fazla olan plastik bazlı etiket türüdür. Bu etiketler ürünlere ait bilgileri vermekle görevlidirler. Hammaddesi plâstik yapıya sahip olan etiket oldukça dayanıklıdır ve çok tercih edilmektedir.

Eko Termal Etiketi

Kağıt bazlı bir etiket türüdür. yüzeylerinde koruyucu tabaka bulundurmazlar. ısı, ışık, nem, sıcaklık gibi dış etkenlere karşı lamine termal etikete göre daha dayanıksızdırlar. Eko termal etiket; genellikle manavlarda, hastanelerde, eczanelerde, kuruyemişlerde barkod yazıcı etiketi ya da fiyat değiştirme etiketi olarak kullanımı yaygındır. Baskı, termal olarak yani ısı ile yapılmakta ve bu sebepten dolayı ribon kullanılmamaktadır.

Lamine Termal Etiket

Lamine termal etiketler ismini aldığı termal etiketlerin özelliklerini gösterirler. Diğer bir adı da top termal etiket olanrak bilinen lamine termal etiket, ribon kullanımına ihtiyaç duyulmaksızın barkod yazıcılarda direkt termal baskı yöntemi ile kolayca baskı alınmaktadır. Lamine termal etiket; kağıdın üzerine termal kaplanmış, termal üzeride koruyucu kaplanmış bir etikettir. Lamine termal etiket eko termal etikete oranla daha kalıcı ve daha uzun ömürlü bir üründür.

Karton Etiketler

Karton Etiketler kuşe ve termal kartonlardan farklı gramajlarda üretilen yapışkansız etiketlerdir. Karton Etiketler daha çok, raf etiketi ve tekstil ürünlerinde fiyat etiketi olarak kullanılmaktadır.

Şeffaf Etiketler

Şeffaf Etiket; polipropilen malzeme kullanılarak üretilen kendinden yapışkanlı bir çıkartma çeşididir. Bu yapışkanlı çıkartmanın baskılı ve baskısız üretimi yapılmaktadır. Özellikle ürününüze transparanlık, sadelik katmak için faydalı bir sticker türüdür.

Metalize Etiket

Metalize etiketler metal görünümlü plastik materyaller kullanılarak üretilmektedir. Metalize etiketler, metalize görünümü sayesinde ürünlerinize şık bir görünüm kazandırır.

Vellum Etiket

Vellum Etiket 1. hamur etiketlik kağıttan üretilmektedir. Kalemle yazmaya uygundur. Mürekkepli yazıcılarda yazmaya uygundur. Vellum Etiketin kuşe etiketten farkı kuşe etiketin yüzeyi pürüzsüz iken Vellum etiketin üst yüzeyinin gözle görülmeyen çukurluklara sahip olmasındandır.

Polyart Etiket

Polyart etiket; plastik bazlı bir etiket türüdür. Yapışkansız olarak üretilen polyart etiket kolay yırtılmaz, deforme olmaz, suya, neme, ısıya karşı dayanıklılık gösterir. Talebe göre baskılı ve baskısız olarak üretilebilen polyart etiket genelde boru firmalarında, kablo üreticilerinde, demir çelik sanayisinde, etiket yapıştırılamayan ürünlerde iple bağlanarak veya zımbalanarak kullanılmaktadır.

Deepfreeze Etiket

Modern dünyada insanlar gıdaları daha uzun süreli korumak ve daha sonra kullanmak üzere derin dondurucuyu keşfettiler. Bu keşifle birlikte başta gıda sektörü olmak üzere bir çok firma dondurulmuş ürünler üretmeye başladılar. Bu durum ambalajlamada soğuk havaya dayanıklı etiket ihtiyacını doğurdu. Etiket üreticileri de bu ihtiyacı karşılayabilmek üzere Deedfreeze Tutkallı Etiketi ürettiler.

Silvarmat Etiket

Tüketicilerin genellikle demirbaşlarını etiketlemek için kullanmış olduğu bir etiket türü olan silvermat etiketler, polyester bir malzemeden üretilmiş olup oldukça dayanıklı bir etiket türüdür. Demirbaş Etiketi olarak da adlandırılan silvermat etiketler, tutkalı özel bir yapışkanlığa sahip sıcak ve soğuk ortamlara dayanıklı olarak üretilirler.

Tyvek Etiket

Tyvek Etiketler polimer ile kaplanılarak elde edilen bir etiket çeşididir. Tyvek Etiketler yapısında bulunan bileşikler sayesinde etiket içerisindeki boşlukları kapatarak kumaşı sıkıştırarak basıncı yüksek sıvıların bile geçişini engelleyecek bir özellik kazanır. Yapısı gereği Tyvek Etiketler küf ve bakteri geçirmemekle beraber su buharının geçişine izin vererek kumaşın hava almasını sağlar.

Bidon Etiketi

Bidon etiketi; bidonlar üzerine ve plastik yüzerlere yapıştırılmak üzere tasarlanmış etiket türüdür. Yapışkanı oldukça güçlüdür. Bidon etiketlerini yapıştırıldığı yerden sökmek oldukça zordur.

PP Tyre Etiket

Filmictyre etiketler poliprobilen malzemeden üretilmektedir. Filmictyre etiketler; film yapısı sayesinde sudan nemden ve dış ortam etkilerinden etkilenmez. Filmictyre etiketler oldukça yoğun yapışkanı sayesinde pürüzlü yüzeylere yapıştırılmaya uygun bir etiket türüdür. Öncelikli olarak lastik etiketi olarak kullanımı yaygındır.

Kırılgan Etiket

Plastik bazlı malzemeden üretilmektedir. Kırılgan etiketler güvenlik etiketi ve garanti etiketi olarak kullanılan yapışkanı oldukça kuvvetli baskı kalitesi yüksek bir etiket çeşididir. Yırtılmadan çıkarılması pek mümkün değildir. Çıkartmaya çalışıldığında kırılmaktadır.

Madeni Yağ Etiketi

Madeni Yağ üreticileri için özel olarak üretilen madeni yağ etiketlerinin etiketinde ve yapışkanın da kullanılan malzeme tamamıyla özel olarak üretilmektedir. Çünkü etiket yağın her kullanımından sonra bidon kenarından sızması ile yağa maruz kalabilir. Bunun dışında madeni yağ etiketleri genelde kullanıldıkları sektörlerle alakalı olarak sıvıya, neme, güneşe sıkça maruz kalmaktadırlar.

TERMAL ETİKETLER

PP OPAK ETİKETLER

Talep Formu

    Yerimiz